Czyszczenie układu wtryskowego – co warto wiedzieć na ten temat?

Układ wtryskowy to bardzo ważny element naszego pojazdu. Dlatego powinniśmy dbać o jego prawidłową kondycję. Pomogą nam w tym specjalistyczne warsztaty. Na czym polega czyszczenie układu wtryskowego?

Układ wtryskowy – jaką pełni rolę?

Układ ten jest stosowany zarówno w silnikach benzynowych, jak i wysokoprężnych. Obecnie stosuje się wersję Common Rail, którą jako pierwszy zastosował koncern FIAT w 1997 roku. System ten pozwala na precyzyjny, wielokrotny wtrysk paliwa w jednym suwie pracy silnika. W ten sposób auto spala mniej paliwa przy wyższych osiągach. Nic więc dziwnego, że tyle mówi się o konieczności utrzymania w dobrej kondycji układu wtryskowego. System ten jest bowiem wyczulony na paliwo kiepskiej jakości. Mocno szkodzą mu zanieczyszczenia z benzyny czy oleju napędowego, które nie zatrzymały się na filtrze paliwa. Regularna wymiana filtra jest w stanie ograniczyć przedostawanie się tych drobin do naszego układu. Jeśli nie będziemy dbać o układ wtryskowy, to skończy się to kosztownymi naprawami. Nie ma więc sensu ignorować sygnałów, jakie daje nam nasz pojazd.

Czyszczenie układu wtryskowego – kto wykonuje takie usługi?

Problemy z tym układem objawiają się poprzez nierówną pracę silnika, spadek mocy, czy większe dymienie oraz zużycie paliwa. Wpływ na to ma zmienna jakość paliwa, dodatki biopaliw, czy obciążenia warunkami klimatycznymi. Jazda na krótkich dystansach także może być jedną z przyczyn. Elementy te prowadzą bowiem do pojawienia się na wtryskiwaczach osadów i nagarów. Aby uniknąć poważnych usterek, należy je regularnie czyścić. Zajmują się tym profesjonalne serwisy. Jeden z nich znajdziesz pod tym linkiem https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/czyszczenie-ukladu-wtryskowego. Czyszczenie układu wtryskowego jest możliwe dzięki specjalnym środkom chemicznym. Ograniczają one skutki powstawania złogów i nagarów. Dzięki nim możemy więc wydłużyć żywotność układu i odczuć poprawę pracy silnika. Serwisanci wykonują czyszczenie układu wtryskowego w czasie od dwóch do czterech godzin. Koszty takiej usługi są znacznie niższe niż w przypadku awarii wtryskiwaczy.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *