Dlaczego biżuteria włoska jest najlepszym wyborem?

Włoska biżuteria cieszy się ogromnym powodzeniem i zasłużoną renomą. Piękne wyroby jubilerskie z Włoch są obiektem marzeń wielu miłośniczek biżuterii. W artykule odpowiemy na pytanie dlaczego to właśnie włoska biżuteria jest najlepszym wyborem.

Jak biżuteria włoska łączy piękno i tradycję?

Początków włoskiego jubilerstwa należy szukać już u Etrusków. Ich cywilizacja ocierała się o półwysep Apeniński oraz Grecję. Byli doskonali w wytwarzaniu biżuterii a sztukę tą przejęli od nich starożytni Grecy, którzy z kolei inspirowali Rzymian. Do Cesarstwa sprowadzono mnóstwo greckich rzemieślników, kładących podwaliny pod lokalną sztukę zdobniczą. Średniowieczne jubilerstwo to rozwój motywów religijnych. Rzemieślnicy zaczęli zakładać gildie i stowarzyszenia. Produkcja włoskiej biżuterii zaczęła się formalizować i nabierać typowo miejscowego charakteru.

Renesans to czas odkryć i wielkich dostaw surowców do produkcji biżuteria włoska. Ozdoby zaczęły być oznaką statusu. Co ciekawe, dopiero w tej epoce diament zaczął zyskiwać na znaczeniu. Wcześniej nie zwracano na niego uwagi, ze względu na bezbarwność. Wtedy to sztuka jubilerska we Włoszech zaczęła przeżywać swój „boom”. Te tradycje podtrzymuje biżuteria oferowana w sklepie https://esclusiva.pl/. W okresie tym, powstawały ośrodki specjalizujące się w wytwarzaniu biżuterii, takie jak Valenza czy Arezzo. Wysoka specjalizacja i długa tradycja sprawiają, że włoska biżuteria jest jedną z najbardziej pożądanych na świecie.

Biżuteria włoska – bransoletki czy naszyjniki – jak je wybrać?

Włoska biżuteria proponowana przez jubilerów obejmuje pełen zakres ozdób. Obejmuje on kolczyki długie i krótkie, naszyjniki różnych długości, broszki czy bransoletki. Wytwarzane są ze złota (białego, różowego lub żółtego), srebra , platyny, czy też stali szlachetnej. Zdobią ją kamienie szlachetne w różnych konfiguracjach. W zakresie form i kształtów, włoska biżuteria nie zna żadnych ograniczeń. Powoduje to, że noszą ją kobiety w każdym wieku i pod każdą szerokością geograficzną. Niemniej jednak przy doborze włoskiej biżuterii warto kierować się kilkoma wskazówkami, które go ułatwią. Najważniejszym z kryteriów, pomagającym wybrać biżuterię powinna być karnacja. Panie o ciemniejszym odcieniu skóry, powinny raczej zwracać uwagę na biżuterię włoską z żółtego złota. Dla kobiet o jaśniejszej karnacji lepsza będzie biżuteria srebrna lub z białego złota. Oczywiście nie jest to reguła, której należy ściśle się trzymać i wszystko powinno zależeć od dizajnu ozdoby. Biżuterię włoską należy też dobierać pod dodatki. Jeśli przeważają te w kolorze srebra, powinno się nałożyć biżuterię srebrną lub ze złota białego. Ważne jest to, aby stylizacja tworzyła spójną całość.

Kupno włoskiej biżuterii – stacjonarnie czy przez internet?

Włoską biżuterię można kupić zarówno przez internet jak i w sklepie stacjonarnym. Każdy ze sposobów ma swoje zalety i wady. U jubilera stacjonarnego do dyspozycji pozostaje obsługa i można u niego biżuterię przymierzyć. Sklepy internetowe oferują większy wybór i pozwalają oszczędzić mnóstwo czasu na zakupach. W obu przypadkach klient ma prawo do zwrotu biżuterii w ciągu 14 dni. Ciekawe porady na ten temat znajdują się na blogu https://esclusiva.pl/blog/Bizuteria-wloska-w-czym-tkwi-sekret Należy jednak zwrócić uwagę, czy ozdoby posiadają certyfikat autentyczności i inne dodatkowe certyfikaty. Pewnym jest też to, że gdyby nastała jakaś rewolucja w sposobie dokonywania zakupów, to włoska biżuteria nadal pozostałaby pożądana.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *