Keratynowe prostowanie włosów – poznaj zasadę działania tego zabiegu

Jeszcze nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak długa może być lista usług wykonywanych przez salony fryzjerskie. Większość osób na myśl o nich wspomina jedynie strzyżenie i farbowanie. Nie wiedzą, że w takich miejscach można kompleksowo zadbać o zdrowie i wygląd swoich włosów, a jednym z zabiegów to zapewniających jest keratynowe prostowanie.

Keratynowe prostowanie – zasada działania

Piękne, lśniące, układające się, a także zdrowe włosy to marzenie nie jednej kobiety. Zazwyczaj jednak w momencie, gdy włosy są już dłuższe, to coraz trudniej jest zadbać o ich zdrową kondycję. Wówczas nie trzeba od razu ich skracać. Można w zamian udać się do salonu fryzjerskiego po pomoc, a tą może się okazać zabieg keratynowego prostowania. Polega on na wtłaczaniu w głąb struktur włosa mieszanki substancji pośród których znajduje się keratyna oraz formaldehyd. Ta pierwsza jest jednym z głównych budulców włosa odpowiadającym za uzupełnianie występujących w nim ubytków. Z kolei formaldehyd jest swego rodzaju nośnikiem białek, który sprawia, że keratyna ma szansę spełnić swoją funkcję. Zabieg keratynowego prostowania wykonywany jest przy udziale prostownicy rozgrzanej do wysokiej temperatury 200-240 stopni.

Pielęgnacja po keratynowym prostowaniu włosów

Keratynowe prostowanie sprawia, że w efekcie uzyskuje się piękne, błyszczące i przede wszystkim odbudowane włosy. Osoba zajmująca się wykonywaniem takiego zabiegu np. fryzjer z https://zarembasalony.pl/ pomoże w wyborze lub poleci konkretne kosmetyki, które będą odpowiednie do włosów po tym zabiegu. Trzeba pamiętać, że nie powinny one zawierać soli oraz silikonów. Szczególnie sprawdzać należy etykiety pod kątem zawartości SLS oraz alkoholu. To właśnie te wymienione składniki sprawiają, że zabieg nie przyniesie pożądanych rezultatów, a wręcz przeciwnie. Może sprawić, że włosy staną się bardziej wysuszone. Szukać z kolei na etykiecie trzeba keratyny, ta dodatkowo będzie wspomagać włosy przy codziennej pielęgnacji.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *