Manekin vintage – w jakich sytuacjach sprawdzi się manekin dekoracyjny?

manekin vintage

Manekiny dekoracyjne wielu osobom kojarzą się raczej z wystrojem mieszkań, niż sklepowymi wystawami. Są jednak sklepy, w których manekiny vintage doskonale pełnią swoją funkcję – szczególnie małe butiki z designerską odzieżą czy zakłady krawieckie, do których takie manekiny pasują idealnie. Do czego jeszcze można wykorzystać manekiny dekoracyjne?

Manekin vintage – jakie ubrania będą się na nim dobrze prezentować?

Manekiny dekoracyjne najczęściej nawiązują stylistyką do tych z początków XX wieku, a materiały w nich zastosowane to głównie płótno i drewno. Zdarza się, że niektóre części są wykonane np. z włókna szklanego. Tym, co najbardziej przyciąga w nich uwagę często jest abstrakcyjna, pokryta płótnem lub drewniana głowa oraz drewniane, ruchome ręce. Właśnie ręce najczęściej odróżniają takie manekiny od tych używanych dawniej przez krawców.

Manekiny vintage doskonale pasują do ekspozycji eleganckiej odzieży, zarówno biznesowej, jak i wieczorowej, ale nie tylko. Sprawdzą się także w prezentacji designerskich ubrań lub w sklepach z odzieżą wykonaną z ekologicznych materiałów.

Manekin vintage jako dekoracja domu

Zwykłe manekiny nie sprawdzą się najlepiej w prywatnym mieszkaniu, ale manekiny dekoracyjne – jak najbardziej! Miłośnicy stylistyki retro, glamour i pokrewnych chętnie zaopatrują się w rozmaite przedmioty rodem ze sklepu z pamiątkami przeszłości. Współczesne manekiny dekoracyjne, takie jak dostępne na stronie https://sklep.moremannequins.pl/specjalne-vintage-kolekcja-910.107 doskonale wpasowują się w takie aranżacje. Do tego nie są wyłącznie dekoracją – wyglądają pięknie, ale można je także wykorzystać, przygotowując stylizację na ważne spotkanie czy po prostu – ubrać je i w w ten sposób zabezpieczać ulubione ubranie przed pognieceniem w szafie. Miłośnicy domowych przeróbek i amatorzy krawiectwa mogą też wykorzystywać manekiny dekoracyjne jak krawieckie. Wykończenie płótnem sprawia, że łatwo wbić w nie szpilki i poprawić krój ubrania. Możliwości wykorzystania manekinów vintage są więc ogromne – niezależnie od tego, czy zależy nam na wyjątkowej dekoracji, czy także na wartości użytkowej.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *