Olej rzepakowy tłoczony na zimno – czy warto stosować na skórę?

Problemy skórne odbierają pewność siebie. Choć w sklepach jest mnóstwo różnych kosmetyków, paradoksalnie niełatwo znaleźć coś skutecznego. Z tego powodu coraz więcej osób przerzuca się na naturalne produkty. Dużą popularnością zaczynają cieszyć się oleje. Jednak poza najbardziej znanym olejkiem arganowym czy makadamia, do dyspozycji mamy znacznie więcej naturalnych produktów. Czy wiesz, że olej rzepakowy, stosowany zazwyczaj do smażenia, może świetnie sprawdzić się do pielęgnacji skóry?

Olej rzepakowy tłoczony na zimno – sprzymierzeniec w walce z niedoskonałościami

Olej rzepakowy przeznaczony do pielęgnacji skóry, to nie ten sam, którego używamy do smażenia. Korzyści w walce z niedoskonałościami zapewnić może tylko olej rzepakowy tłoczony na zimno. Wybierając produkt, warto sprawdzić, czy został poddany odpowiedniej obróbce. Czym naturalniej, tym lepiej. Najdoskonalszym rozwiązaniem będzie olej rzepakowy tłoczony na zimno i nierafinowany. Jeszcze lepiej, gdy będzie pochodził od producenta uprawiającego surowce na polskich glebach pozbawionych sztucznych nawozów. Taki olej będzie doskonały zarówno do pielęgnacji skóry, jak i do gotowania – choć szkoda używać go do smażenia, gdyż straci większość swoich prozdrowotnych właściwości.

Olej rzepakowy tłoczony na zimno – jak może przydać się podczas pielęgnacji?

Olej rzepakowy tłoczony na zimno to bogate źródło kwasów tłuszczowych z grupy omega – szczególnie omega-9. Produkt jest pełen witamin, jak A, E czy K. Doskonały skład sprawia, że olej rzepakowy świetnie wpływa na skórę. Przede wszystkim dba o jej odpowiedni poziom nawilżenia oraz opóźnia procesy starzenia. O samym produkcie dowiesz się więcej ze strony https://sklep.olejewielkierychnowo.pl/produkt/olej-rzepakowy-tloczony-na-zimno/. Olej rzepakowy możesz nakładać bezpośrednio na skórę lub dodawać do ulubionych kremów bądź masek. Produkt najlepiej będzie działał w połączeniu z innym olejem naturalnym, na przykład z czarnuszki. Wystarczy, że wybierzesz olej od sprawdzonego producenta.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *