Restauracja sushi – jaka okazja jest dobra, aby tam zawitać?

Sushi to bardzo ciekawa potrawa, która w Polsce zyskuje coraz szersze grono sympatyków. W swojej najbardziej podstawowej wersji składa się z ryżu marynowanego w occie oraz ryby. Dodatkami mogą być warzywa, wasabi, marynowany imbir czy sos sojowy. Najczęściej występuje w formie rolki. Potrawa ta jest podawana na zimno, co sprawia, że sprawdza się jako przekąska, jednak zazwyczaj uchodzi za danie ekskluzywne. Restauracja sushi stereotypowo postrzegana jest przez niektórych jako miejsce oferujące wygórowane ceny i sztywną atmosferę. Czy faktycznie tak jest? A może warto świętować tam wyjątkową okazję lub po prostu pójść na dobry obiad?

Restauracja sushi – randki, rocznice, awans w pracy

Lokal serwujący orientalne dania, bardzo często będzie wystrojem nawiązywał do krajów azjatyckich. Można więc liczyć na to, że restauracja sushi będzie w jakiś sposób pokazywać nam Japonię. Dekoracje mogą być tradycyjne lub wręcz przeciwnie, odwoływać się do japońskiej popkultury. Tak czy inaczej, jest to ciekawa oprawa dla randki, rocznicy ślubu czy też świętowania z bliskimi sukcesu. Często także w tego typu lokalach odbywają się kolacje biznesowe. Menu także będzie różnić się od tego, co jemy na co dzień i jeżeli gustujemy w tego typu oryginalnych potrawach, niewątpliwie celebracja będzie udana. Jeśli jednak idziemy z większą grupą osób, warto wcześniej upewnić się, że każdy znajdzie coś w karcie. Sushi wegetariańskie lub ciepła zupa mogą być przez niektórych mile widzianą alternatywą dla potrawy w klasycznej wersji.

Restauracja sushi – wtorkowy obiad

Restauracja sushi nie musi wcale być ekskluzywnym przybytkiem. Wiele lokali, serwujących japońskie dania w Polsce, stara się odczarować wizerunek luksusowych lokali dla miejscowej burżuazji. Powstają obecnie sushi bary, w których można spokojnie zjeść w gronie znajomych i dobrze się bawić. We Wrocławiu restaurację sushi, która cechuje się kameralnym klimatem, można znaleźć tutaj https://sushicorner.pl/sushi-menu. Warto zajrzeć do menu i sprawdzić cennik.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *