Szkolenia dla higienistek stomatologicznych – co możemy zyskać?

Higienistka to osoba, bez której gabinet stomatologiczny nie działałby tak samo. Dzięki jej pomocy, wiele czynności przebiega sprawniej, a lekarz ma możliwość skupienia swojej uwagi wyłącznie na najważniejszych czynnościach. Czym zajmuje się higienistka stomatologiczna? Czy jest tym samym co asystentka? Szkolenia dla higienistek stomatologicznych – czy warto? Odpowiadamy w poniższym artykule!

Czy asystentka stomatologiczna jest tym samym co higienistka?

Bardzo często określenia higienistka oraz asystentka stomatologiczna używane są naprzemiennie. Jest to jednak dosyć spory błąd. Asystentka stomatologiczna, nie posiada uprawnień do wykonywania żadnych zabiegów. Do jej głównych zadań należy czuwanie nad przeprowadzanym przez specjalistę zabiegiem, podawanie odpowiednich narzędzi, przygotowywanie preparatów medycznych oraz dbanie o komfort pacjenta. Higienistka stomatologiczna, posiada o wiele więcej uprawnień oraz posiada możliwość założenia własnej działalności gospodarczej. Przeprowadza małoinwazyjne zabiegi, takie jak lakowanie, skaling czy piaskowanie. Jest również o wiele bardziej niezależna w pracy. Aby uzyskać tytuł higienistki, należy ukończyć 2-letnią szkołę policealną, a następnie przystąpić do egzaminu państwowego sprawdzającego nabytą wiedzę.

Szkolenia dla higienistek stomatologicznych – skorzystaj z dostępnych możliwości

Szkolenia dla higienistek stomatologicznych, są świetną okazją na poszerzenie swojej wiedzy. Po ukończeniu szkoły policealnej, warto rozejrzeć się nad takimi rozwiązaniami. Będzie to nie tylko ciekawy dodatek do naszego CV, ale również możliwość poszerzenia swoich umiejętności. W zawodach związanych z medycyną chęć rozwoju jest bardzo ceniona, dlatego warto rozważyć udział w szkoleniu dla higienistek stomatologicznych dostępnym na przykład tutaj https://heroesofdentistry.pl/. Udział w szkoleniu pomoże nam zwiększyć swoje kwalifikacje, a następnie ułatwi znalezienie pracy. Szkolenie jest bardzo ciekawym doświadczeniem, które na pewno będziemy pamiętać przez wiele lat.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *