Żyrandol do salonu – czy będzie dobrze wyglądał w pomieszczeniu loftowym?

Jeśli chodzi o zagadnienie dekoracji wnętrz, najbardziej liczą się dwie kwestie, które wpływają na to, czy dana stylizacja będzie udana czy też raczej będziemy mieli do czynienia z kiczem. Pierwsza rzecz, która jest bardzo ważna to spójność. Jeśli chcemy, aby nasz salon został urządzony z klasą i wyglądał stylowo, to ważne jest, aby komponować elementy i łączyć kolory, które do siebie pasują. Jednak istnieje jeszcze drugi czynnik, o którym należy pamiętać, kiedy zabieramy się za aranżację pokoju gościnnego, a jest nim fantazja. Czasem łączenie pozornie niepasujących do siebie konceptów, może wyjść nam na dobre i sprawić, że pomieszczenie nabierze charakteru. Czy coś takiego ma szansę się udać, kiedy w salonie w stylu loftowym zamontujemy żyrandol? Podpowiadamy.

Żyrandol do salonu – czym się charakteryzuje ta forma oświetlenia?

Zazwyczaj, kiedy myślimy o żyrandolu do salonu, przed oczami staje nam majestatyczna lampa wisząca, ozdobiona kryształami, złoceniami oraz misternymi ornamentami. Dobrze sprawdza się, kiedy w pomieszczeniu mamy wysoki sufit i kiedy zależy nam na stworzeniu stylizacji retro lub nawiązaniu do królewskich komnat. Jednak nie jest to jedyna forma, w jakiej można spotkać żyrandol, rozumiany przede wszystkim jako lampa z wieloma źródłami światła. Na rynku obecnie można znaleźć wiele pięknych modeli żyrandoli, które są raczej subtelnym ukłonem w stronę minimalizmu. Zdecydowanie warto przyjrzeć się najnowszym propozycjom producentów, gdyż mogą one zmienić nasze wyobrażenie o tego typu elemencie oświetlenia.

Żyrandol do salonu – czym jest styl loftowy?

Czy żyrandol do salonu w stylu loftowym to dobre rozwiązanie? Najpierw należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czym właściwie jest loft. Ten trend narodził się w Stanach Zjednoczonych, kiedy w latach 50 zaczęły upadać fabryki, a wiele pomieszczeń przemysłowych czy magazynów przekształcono na mieszkania. W stylu loftowym króluje więc minimalizm, brak przesadnego zdobnictwa, a także pewna surowość w przestrzeniach mieszkalnych. Tutaj ceglana ściana czy wystające z niej rury, zamiast szpecić, wzmacniają efekt estetyczny pomieszczenia. Zdecydowanie żyrandol w klasycznym wydaniu nie będzie komponował się z elementami wyposażenia salonu loftowego. Jednak na szczęście klasyka nie jest jedynym trendem w branży oświetleniowej.

Żyrandol do salonu – modele w stylu industrialnym

Zamiast żyrandola z pozłacanym kandelabrem do salonu w stylu loftowym, znacznie lepiej jest wybrać model chromowany albo czarny. Zamiast bogato zdobionej lampy, warto w tym wypadku postawić przede wszystkim na prosty lecz przyciągający wzrok design. Bardzo często elementem ozdobnym charakterystycznym dla loftu są dekoracyjne żarówki, których nie skrywa klosz. Mogą też być otoczone drucianym abażurem. Żyrandol w kształcie plastra miodu również będzie doskonałym dopełnieniem loftowego salonu. Więcej propozycji można obejrzeć tutaj https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/853-zyrandole-do-salonu-jadalni. Jak się okazuje, wybór jest większy niż mogłoby się wydawać.

Żyrandol do salonu – jakie oświetlenie uzupełniające w stylu loft?

Żyrandol wyróżnia się tym, że sam sobie stanowi bardzo silne źródło światła, jednak w dużym salonie może nie być wystarczający, by doświetlić wszystkie kąty. Można wybrać model, który posiada więcej punktów świetlnych, ale czasem warto zainwestować także w dodatkowe lampy. Dobrze sprawdzają się w tej roli kinkiety, utrzymane w stylu loftowym. Są proste, posiadają drucianą konstrukcję i dużą widoczną żarówkę, a jednocześnie świetnie sprawdzają się jako dyskretne oświetlenie uzupełniające.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *