Poznaj najpopularniejsze zabawy na 18 urodziny

Nic tak nie rozkręca imprezy jak gry towarzyskie. Warto zadbać o dobrą atmosferę, zwłaszcza w przypadku 18 urodzin, gdy solenizant kończy pewien etap i wkracza w dorosłość. To szczególna okazja do świętowania, dlatego proponujemy najciekawsze gry, które pomogą Ci zorganizować świetną zabawę w gronie najbliższych.

Zabawy na 18 urodziny – prawda czy wyzwanie

Prawda czy wyzwanie to gra, która sprawdzi się idealnie w przypadku młodych dorosłych. Ta zabawa polega na losowaniu konkretnej osoby i zadawaniu jej pytań lub poleceniu wykonywania konkretnych zadań. Kiedyś o kolejności decydowała na przykład butelka, ale teraz powstało sporo aplikacji, które same wybierają osobę i wyświetlają pytania oraz wyzwania. Wybór opcji należy do gracza. Można nawet dopasować styl zadań do okazji, wybierając kategorię imprezową lub dla dorosłych. To świetna zabawa, która pomaga bliżej się poznać, jednak polecamy grać w nią raczej w gronie bliższych znajomych, bo niektóre pytania są naprawdę osobiste.

Zabawy na 18 urodziny – karaoke

Karaoke to chyba najpopularniejsza zabawa na 18 urodziny. Pozwala ośmielić towarzystwo i popisać się umiejętnościami wokalnymi. Jeżeli solenizant nie lubi śpiewać, to zawsze można zamienić tę formę rozrywki na inną, jednak po wypiciu większej ilości alkoholu raczej większość osób będzie zadowolona. Chyba nie trzeba tłumaczyć zasad karaoke, ponieważ wszyscy je znamy. Dla urozmaicenia można wprowadzić odrobinę rywalizacji i wykorzystać do tego słynną grę SingStar, pod warunkiem, że w domu jest PlayStation.

Zabawy na 18 urodziny – golenie balonów

Nazwa tej zabawy na 18 urodziny brzmi naprawdę śmiesznie, ale jest adekwatna do jej założeń. Czasem trzeba wprowadzić odrobinę humoru, zwłaszcza podczas imprezy. Gra polega na narysowaniu na balonach twarzy i zrobieniu im włosów z pianki do golenia. Uczestnicy muszą jak najszybciej zgolić maszynką piankę, nie naruszając przy tym balona. Kto pierwszy, ten lepszy. Wygrany może otrzymać w prezencie jakiś dobry alkohol, a przegrany – wypić kilka shotów bez popijania sokiem.

Zabawy na 18 urodziny – kalambury

Kalambury są znane już od wielu lat i wykorzystywane na różnych imprezach. Ich główne założenie polega na pokazywaniu konkretnej rzeczy tak, by inni mogli ją zgadnąć. Nie można przy tym używać słów, liczą się tylko gesty. Ta forma zabawy została trochę zmodernizowana przez pojawienie się aplikacji Czółko. Gra polega na pokazywaniu osobie z telefonem przy czole rzeczy, które się wyświetlają. Tutaj została wprowadzona możliwość rysowania i używania słów, ale nie można wypowiedzieć tych, które są zakazane. Ogólne zasady są proste, więc na pewno każdy szybko zrozumie o co chodzi, a będzie to na pewno spora frajda.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *