Voucher na wycieczkę – czy to dobry pomysł na prezent?

Z pewnością choć raz w życiu dostałeś/ dostałaś prezent, który okazał się zupełnie nietrafiony. Choć pewnie było Ci wówczas trochę smutno, warto z takich sytuacji wyciągnąć wnioski, aby w przyszłości nie powtórzyć błędu osoby, od której prezent dostaliśmy. Zanim obdarujesz kogoś voucherem na wycieczkę, zastanów się, czy dana osoba będzie z takiego podarku zadowolona.

Voucher daje możliwość wyboru

Niewątpliwym plusem takiego prezentu jest to, że dajesz osobie obdarowanej wolną rękę w sprawie wyboru terminu i kierunku wyjazdu. Takie rozwiązanie jest dużo lepsze niż wykupowanie komuś zorganizowanej wycieczki w konkretnym terminie – może się przecież zdarzyć, że w wybranym przez nas przedziale czasowym wyjazd będzie niemożliwy. Prezent ma cieszyć przede wszystkim obdarowywanego, więc nie uszczęśliwiajmy nikogo na siłę. Być może dana osoba ma już własne plany.

Dla kogo voucher?

Taki prezent z pewnością ucieszy miłośników podróży. Bony turystyczne zazwyczaj mają dość długi okres realizacji, na przykład rok. Dzięki temu można pojechać na wakacje w dogodnym dla siebie czasie. Bon świetnie sprawdzi się jako prezent urodzinowy, ślubny czy rocznicowy. Weź jednak pod uwagę także rodzinę obdarowywanego – wakacje zazwyczaj chce się spędzić w rodzinnym gronie, a nie samotnie. Z tego powodu voucher może być świetnym prezentem dla nowożeńców, jednak niekoniecznie sprawdzi się jako podarek dla osób posiadających dzieci (chyba, że planujesz zakup vouchera także i dla nich).

Gdzie szukać voucherów?

Bony turystyczne są oferowane przez wiele biur podróży, między innymi przez Itakę, TUI czy Rainbow Tours. Przed dokonaniem zakupu koniecznie przeczytaj regulamin i upewnij się, czy bon można realizować także na przecenione wycieczki oraz oferty last minute. W biurze podróży kupisz bon turystyczny na konkretną, wybraną przez siebie kwotę. To Ty decydujesz, ile wydasz. Z drugiej strony, obdarowywana osoba będzie wiedzieć, jaką kwotę przeznaczyłeś/ przeznaczyłaś na prezent. Jeśli wiesz, że dana osoba nie przepada za drogimi upominkami, lepiej zdecyduj się na zakup czegoś innego.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *