Wina wytrawne i wina słodkie, których definitywnie musisz spróbować

wino

Znawca wina dobrze wie, że spektrum smakowe tego trunku jest niezwykle szerokie. Nuty smakowe i aromaty komponować można na różne sposoby, a podział na wina słodkie, półsłodkie, półwytrawne i wytrawne jest dużym uproszczeniem. Najlepszym dowodem na to jest niezwykłe zróżnicowanie bukietów smakowych, które znajdują się w tych kategoriach. Wypróbuj propozycje wrocławskich sommelierów i przekonaj się, że zarówno wina słodkie, jak i wytrawne mogą cię niejednokrotnie zaskoczyć.

Wina słodkie – ciekawe propozycje

Aromatyczną i rozgrzewającą kompozycję smaków można odnaleźć w białych winach. Winnica w RPA, Klein Konstantia, powstała w 1685 roku i produkuje wina słodkie najwyższej jakości. Spośród nich warto wyróżnić Vin de Constance, wino które już w samym swoim zapachu kusi cytrusami, imbirem i gałką muszkatołową, a w smaku jest lekko pikantne i orzeźwiające. Idealne na zimowe wieczory.

Winiarnie francuskie również nie ustępują tym z RPA jeśli chodzi o białe wina słodkie. Szczególnie godne polecenia jest Chateau La Grave, w którym da się wyczuć między innymi posmak pigwy, miodu i korzennych przypraw. Doskonale nadaje się do typowo winnych przystawek, takich jak deska serów, więc sprawdzi się na przyjęciu lub miłym wieczorze we dwoje.

Wina wytrawne – interesujące smaki

Wśród niemieckich win można znaleźć wiele interesujących pozycji, zwłaszcza jeśli chodzi o wina wytrawne. Szczególną uwagę warto zwrócić na Pinot Noir, czerwone wino dla smakoszy, które komponuje się doskonale z czerwonymi mięsami oraz sosem pomidorowym. Wyczujesz w nim truskawki, wiśnie oraz czerwone owoce, a całości dopełni nieco dymny posmak. To i inne ciekawe wina niemieckie znajdziesz we Wrocławskiej winiarni oraz na stronie https://zbawcy.pl/winiarnia-wroclaw/.

Kolejnym polecanym winem wytrawnym jest dojrzewająca na Słowenii, Malvazija Selekcija, którą z pewnością docenisz za niesamowity aromat pieczonych jabłek, pigwy i orzechów. Posmak dymu i miodu, który napój pozostawia w ustach sprawi, że nie raz zapełnisz nim swój kieliszek.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *