FIFA 20 – Juventus: dlaczego w grze zabrakło włoskiego klubu piłkarskiego?

piłka

Gracze z całego świata z utęsknieniem czekali na premierę kolejnej odsłony popularnej gry piłkarskiej FIFA. Kiedy jednak okazało się, że nastąpiła pewna niefortunna zmiana, wybuchła istna burza. Okazało się, że w grze nie pojawi się już włoski klub Juventus. Co to oznacza i dlatego w ogóle do tego doszło?

FIFA 20 – Juventus zastąpiony?

Wiele osób może zastanawiać się, dlaczego w popularnej grze zabrakło włoskiego klubu piłkarskiego, który dla miłośników włoskiej ekstraklasy był naprawdę cenny. Głównym winowajcą całego zamieszania jest zakończenie współpracy między Electronic Arts a mistrzem Włoch. W związku z tym wydawca stracił prawa do herbu klubu, strojów graczy, a także stadionu i nazwy. Mimo to, nie musimy martwić się, że zabraknie najpopularniejszych piłkarzy. Chociaż pod oryginalną nazwą i herbem drużyna wystąpi w konkurencyjnej serii, to zawodnicy znajdą się również w składzie gry FIFA 20. Piłkarze Juventus będą mieli takie same umiejętności co wcześniej, ale wystąpią jako Piemonte Calcio, a ich barwy będą się różnić. Oznacza to w zasadzie, że nic nie jest stracone, jednak prawdziwi fani mogą czuć się zawiedzeni brakiem oryginalnej nazwy i elementów od zawsze kojarzących się z omawianym włoskim klubem.

stadion

FIFA 20 – Juventus a Piemonte Calcio

Tak jak przed chwilą wspomnieliśmy, FIFA 20 funkcjonuje już bez klubu piłkarskiego Juventus. Zamiast niego pojawiło się Piemonte Calcio. Czy to oznacza, że Piemonte Calcio to dokładna kopia wcześniej wspomnianego klubu? Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że Piemonte Calcio to po prostu Juventus pod inną nazwą. Różnią je tak naprawdę szczegóły kosmetyczne, jak stroje i barwy drużyny. Sami zawodnicy pozostają tacy sami, więc jak ktoś martwi się, że nie będzie już mógł zagrać na przykład Cristiano Ronaldo, to bez obaw. Co najważniejsze, FIFA 20 wprowadziła nowość, która może otrzeć łzy z oczu wszystkich tęskniących za oryginalnym Juventusem. Dzięki nowej umowie Electronic Arts z niezwykle popularnym klubem Liverpool, możemy zobaczyć w grze właśnie tę drużynę. Dzięki temu więcej osób mówi o pozytywnej zmianie, zamiast o tej negatywnej. FIFA 20 jest doskonałą rozrywką i zdobyła serca wielu graczy, więc raczej niełatwo będzie to zmienić konkurencji. To wciąż jedna z najpopularniejszych gier, która zapewnia swoim użytkownikom niezapomniane wrażenia. Na plus jest fakt, iż nawet po zastąpieniu klubu Juventus, twórcy oferują coś w zamian, a także dodają nowości, z których niewątpliwie najciekawszą jest dołączenie Liverpoolu.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *