Rocket League – samochody, piłka, rywalizacja

6 zawodników jadących w kierunku piłki z prędkością dźwięku. To można przeżyć tylko w Rocket League!

Rocket League to komputerowa gra sportowa, stworzona i wydana przez studio Psyonix. Wydaje się być banalnie prosta – sterujesz samochodem i starasz się trafić piłką do bramki. Niedoświadczony gracz może się jednak mocno zdziwić, kiedy pierwszy raz wejdzie do gry i nie zdobędzie w niej ani jednego punktu.

Najpopularniejszy tryb gry

Najbardziej popularnym, a zarazem podstawowym trybem gry jest „soccer”, czyli piłka nożna. Polega on na rywalizacji dwóch samochodowych drużyn o punkty za zdobycie bramki. Dostępne są tryby 1v1, 2v2, 3v3, i 4v4, który nie bez powodu nazywa się chaos. Podczas meczu warto najeżdżać na pola zapewniające boost, czyli przyspieszenie dające przewagę nad przeciwnikiem.

Inne tryby

Jeśli znudzi nam się już standardowa opcja gry, Rocket League zapewnia różne urozmaicenia meczu. Są nimi:

  • Rumble (3 na 3) – Tryb z zasadami takimi jak standardowy, ale można używać specjalnych umiejętności, które dostępne są co 10 sekund.
  • Dropshot (3 na 3) – W tym trybie chodzi o rozbicie nawierzchni na połowie rywala i trafienia piłką do powstałej dziury w ziemi.
  • Hoops (2 na 2) – Jak się okazuje gra oferuje nie tylko piłkę nożną. W tym trybie dostępny jest mecz koszykówki, a bramki zastępują kosze.
  • Snow Day (3 na 3) – Dla koneserów sportów zimowych dostępna jest rozgrywka hokejowa. Piłkę zastępuje krążek, a nawierzchnia pokryta jest lodem.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *