4 pomysły na prezent dla twojego dziecka, który bawi i uczy

dziecko

Przy stole czasem ciężko znaleźć kompromis między zdrową marchewką, a smacznym cukierkiem, ale okazuje się, że w sklepie z zabawkami też nie jest łatwo wybrać coś dla malucha. Chcesz, żeby twoje dziecko poznawało świat i prawidłowo się rozwijało, ale zarazem chcesz też, aby było szczęśliwe i wesoło się bawiło. Jakie zabawki wybrać, żeby możliwe było jedno i drugie?

1. Puzzle

Kup dziecku proste puzzle z ulubionymi postaciami z bajek, a potem stopniowo podnoś maluchowi poprzeczkę. Wkrótce może się okazać, że będziecie razem siedzieć nad górski krajobrazem, składającym się 1500 elementów i dopasowywać puzzle we wszystkich odcieniach niebieskiego, żeby ułożyć niebo. Możesz też klasyczne puzzle zastąpić puzzlami 3D albo mozaikami z koralików. Warto jednak zainteresować swoją pociechę taką pracochłonną zabawą. Dzięki temu nauczy się cierpliwości, koncentracji i będzie ćwiczyć swoją spostrzegawczość.

2. Rower

Ważne jest, żeby twoje dziecko miało odpowiednio dużo ruchu. Oprócz rozwoju umysłowego, prawidłowy rozwój fizyczny również ma ogromne znaczenie. Ruch pomaga zapobiegać problemowi dziecięcej otyłości. Rower, hulajnoga, deskorolka czy cokolwiek, co sprawi, że twoja latorośl spędzi trochę więcej czasu na świeżym powietrzu to zawsze dobra inwestycja.

3. Instrument muzyczny

Nawet jeśli dziecko jest jeszcze za małe na to, żeby perfekcyjnie opanować grę na skrzypcach, na początek możesz zaproponować mu cymbałki. Kupione w okresie świątecznym, dadzą maluchowi dużo radości, zwłaszcza jeśli uda ci się nauczyć go kilku prostych nut kolędy. Istnieją też muzyczne zabawki edukacyjne (keyboardy, gitary), które z pewnością rozbudzą w niejednym szkrabie małego Chopina.

4. Piasek kinetyczny

Zabawa plasteliną uczy dziecka kreatywności i precyzyjności i pracy obiema rękami. Ciekawą alternatywą jest piasek kinetyczny. Jako że masa piaskowa jest dość zwarta, łatwo daje się modelować i nie rozsypuje się po całym pomieszczeniu. Ciekawa faktura piasku kinetycznego na pewno zainteresuje dziecko i pobudzi jego wyobraźnię. Dodatkowym plusem jest to, że po zabawie nie ma problemu z umyciem rączek.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *