Border Collie – najmądrzejsza psy na świecie

15 kg łaciatego szczęścia i niezliczone pokłady sprytu. Border Collie to rasa, która podbija serca coraz większej ilości osób.

Rasa powstała w XIX wieku na pograniczu Anglii i Szkocji i miała pomagać pasterzom w doglądaniu owiec. Pierwotnie nazywane pracującymi owczarkami, dzisiaj zazwyczaj są domowymi pupilami. Na tle innych psów niewątpliwie wyróżnia je inteligencja.

Mądra i wymagająca głowa

Border collie potrzebują stałej stymulacji mózgu. Właściciel powinien poświęcić zwierzęciu sporo uwagi i rozważnie je szkolić. Psy potrzebują zajęć, które będą je angażowały i wzbudzały pozytywne emocje. Ze względu na swoją inteligencję bardzo szybko uczą się nowych rzeczy, ale nie zawsze jest to zaleta. Border collie może być uparty i nie wykona zadanie, które źle mu się kojarzy. Ponadto psy łatwo zauważą słabości właściciela i nie omieszkają ich wykorzystać do własnych celów. W stosunku do border collie trzeba być stanowczym acz spokojnym. Oczywiście każdy pies ma swój unikatowy charakter i od tego również zależy, jak będzie wyglądało wspólne życie.

Nie każdy podoła

Border collie potrzebują sporo uwagi i ruchu. Jeśli nie możemy mu ich zapewnić, lepiej rozważyć zakup innego psa. Niepoprawne prowadzenie może skutkować problemami behawioralnymi zwierzęcia i przykładowo sporymi zniszczeniami w domu. Jeśli border collie się nudzi, to sam sobie znajdzie zajęcie i niekoniecznie będzie nam się to podobało.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *