Kupujesz rasowego psa? Tych błędów nie popełniaj!

pies

Bez względu na to, czy marzy ci się wierny kundelek czy długowłosy spaniel albo owczarek niemiecki podobny do gwiazdy serialu „Komisarz Alex”, musisz podejść do sprawy w odpowiedzialny sposób. W końcu zamierzasz przyjąć pod swój dach nowego domownika. Wiele osób decydujących się na kupno rasowego psa, popełnia błędy, które nie tylko narażają ich na straty finansowe i rozczarowanie, ale czasem też kończą się źle dla samego zwierzaka. Zobacz, na co w szczególności powinno się uważać.

Nie odpowiadaj na podejrzane ogłoszenia

Na portalach ogłoszeniowych znajdziesz bardzo dużo ogłoszeń dotyczących psów rozmaitych ras, które do tego kosztują często o wiele mniej niż żądają hodowcy. Jednak jeśli widzisz, że ktoś życzy sobie 500 złotych za yorka, którego normalnie kupić można za 5 tysięcy, nie łudź się, że to promocja z okazji black friday. Jeżeli w ogóle zobaczysz na oczy zwierzaka, za którego zapłacisz, prawdopodobnie będzie to mieszaniec. Wielu oszustów żeruje na ludzkiej naiwności i ignorancji. Najsmutniejsze jednak jest to, że w rezultacie cierpi zwierze, które bardzo często ląduje w schronisku lub w lesie. Kupuj wyłącznie z pewnego źródła, a jeśli bardzo chcesz podjąć ryzyko, nie porzucaj zwierzaka, który również mimowolnie stał się ofiarą przekrętu.

Nie kupuj z niesprawdzonych hodowli

Kupując psa z hodowli, upewnij się, że dostajesz zdrowego zwierzaka z rodowodem. Hodowcę natomiast sprawdź. Odwiedź go i zobacz w jakich warunkach żyją zwierzaki. Skontaktuj się także ze Związkiem Kynologicznym w Polsce i poproś o informację na temat wybranej hodowli. Dzięki temu dowiesz się, czy działalność jest zarejestrowana. Psa z legalnej hodowli możesz poznać również po numerycznym tatuażu lub czipie. Wystrzegaj się pseudohodowli i nie wspieraj handlarzy, którzy trzymają zagłodzone i wycieńczone zwierzęta w ciasnych klatkach lub stodołach. Nie dostaniesz od nich prawidłowo rozwijającego się szczeniaka. Hodowcę, który działa na szkodę zwierząt najlepiej jak najszybciej zgłosić.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *