Dlaczego warto spać z psem?

Jeśli jesteś właścicielem czworonoga i wyganiasz go ze swojego łóżka, prawdopodobnie szybko zmieniasz zdanie. Widząc urocze spojrzenie ulegasz i finalnie zasypiacie razem. Jednak czy wiedziałeś, że spanie z psem w jednym łóżku ma wiele korzyści?

Komfort

Spanie obok psa pomoże ci zredukować stres i się uspokoić, jednocześnie poprawiając nastrój. Ponadto obecność pupila w łóżku da ci poczucie bezpieczeństwa. Całą noc będzie przy tobie czuwał i zareaguje słysząc niepokojące odgłosy. Również miarowy i rytmiczny oddech zwierzaka pomoże ci zasnąć, dlatego to świetna opcja jeśli borykasz się z bezsennością.

Ciepło

Ciało psa ma wyższą temperaturę od ludzkiego, dlatego można je nazwać żywym termoforem. Czworonogi uwielbiają zwijać się obok opiekunów, co jest ogromną zaletą podczas zimy.

Budowanie więzi

Głaskanie i przytulanie psa przed snem podnosi poziom oksytocyny, czyli hormonu odpowiedzialnego za poczucie przywiązania. Bliskość sprzyja też obniżaniu poziomu agresji. Wszystko to składa się na budowanie relacji pomiędzy psem i jego właścicielem.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *