Jak zdobyć dobre oceny? Cz. 3

Jeszcze więcej porad?

Poprzednie porady zadziałały i chcesz więcej? Nie ma sprawy!

Podstawowe potrzeby

Nigdy nie zapominaj o podstawowych potrzebach. Jeżeli nie są one zaspokojone, nie będziesz mógł się skoncentrować.

Nie ucz się głodny. Pamiętaj o odpowiednich i zdrowych posiłkach. Jeżeli chcesz, możesz mieć przy sobie jakąś przekąskę podczas nauki. Zawsze miej przy sobie wodę podczas nauki.

Wyśpij się. Twój umysł lepiej pracuje po 7–9 godzinach snu.

Zadbaj o swoją higienę i dobre samopoczucie.

Nie zapominaj, żeby robić sobie przerwy i zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Jeżeli jesteś zestresowany, znajdź jakiś sposób na pozbycie się stresu. Idź na spacer, zrób jogę albo obejrzyj filmik na YouTube.

Otoczenie

Posprzątaj swoje otoczenie. Dzięki temu będziesz bardziej skoncentrowany.

Stwórz sobie przestrzeń do nauki, gdzie jest wszystko, czego potrzebujesz – zeszyty, książki, długopisy, ołówki, mazaki, przekąski czy woda. Możesz nawet mieć w pobliżu tablet albo laptop.

Najlepiej odłożyć telefon poza nasz zasięg i wyciszyć go. Jeżeli potrzebujesz go do nauki, upewnij się, aby wyłączyć na ten czas wszystkie mogące rozpraszać cię aplikację.

Jeśli masz możliwość, postaraj się stworzyć swoje miejsce do nauki w miejscu, gdzie nie robisz niczego innego. Np. tam, gdzie nie spożywasz posiłków ani nie odpoczywasz. Niestety, rzadko zdarza się taka możliwość. O wiele lepiej uczyć się, siedząc przy biurku niż leżeć na łóżku.

Praktyka

Praktyka pomoże ci lepiej przyswoić wiedzę.

Uczysz się matematyki? Rób zadania. Język obcy? Znajdź partnera do rozmowy. Musisz napisać i wygłosić prezentację? Przećwicz ją!

Jeżeli chodzi o wiedzę teoretyczną, można poprosić kogoś, aby nas odpytał albo znaleźć i zrobić quiz.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *