Jak zdobyć dobre oceny? Cz. 4

Kolejne rady

Czy istnieją jeszcze jakieś porady, które mogłyby poprawić naukę? Oczywiście, że tak!

Technika Pomodoro

„Pomodoro” jest techniką uczenia się. Ta metoda polega na przeplataniu krótkiego czasu nauki z krótkimi przerwami. Krótki czas nauki ma pomagać lepiej zapamiętywać materiał.

Czas nauki trwa 20–25 minut maksymalnego skupienia na materiale. Te krótkie okresy skupienia oddziela od siebie 1–5-minutowa przerwa.

Należy pamiętać, że każdy z nas inaczej zapamiętuje, dlatego należy upewnić się, czy ta metoda działa, czy lepiej wydłużyć czas zarówno nauki jak i przerwy.

Porażka

Wiele osób boi się porażki. Uważają ją za koniec. Prawda jest taka, że porażka jest nieodłączną częścią sukcesu.

Bez porażki nie ma sukcesu. W naszym życiu pojawi się wiele błędów, ale zamiast przestawać, powinniśmy brać z nich lekcję i ruszać dalej. Błędy pokazują nam, nad czym należy popracować. Są krokami w kierunku sukcesu.

Oczywiście, nie należy powtarzać błędów. Są dla nas nauką, ale jeżeli będziemy powtarzać je, nie będziemy przesuwać się do przodu.

Odpoczynek

Brak odpoczynku to chyba najczęstszy błąd podczas uczenia się. Jeżeli będziemy przeciążać nas umysł, nie będzie on chciał zapamiętywać. Potrzebujemy odpoczynku.

Nie tylko należy zadbać o nasze podstawowe potrzeby, ale należy też robić przerwy między partiami materiału. Warto też robić sobie dni wolne, aby zregenerować siły. Nie należy tylko przesadzać z przerwami, bo może się to dla nas źle skończyć.

Co można robić podczas przerwy? Sprawdzić social media. Poćwiczyć. Poczytać książkę. Potańczyć lub pośpiewać. Spotkać się z przyjaciółmi. Zadzwonić albo napisać do nich. Medytować. Przejść się na spacer. Rysować lub malować. Po prostu zrobić to, co się kocha.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *