Jazda na rowerze i jej pozytywny wpływ na zdrowie

Już dawno zostało udowodnione, że codzienna aktywność fizyczna jest niezbędna do utrzymania zdrowej sylwetki i dobrego samopoczucia. Jej świetną formą jest jazda na rowerze, która ma praktycznie same zalety.

Po pierwsze jazda na rowerze pozwala spalić dużo kalorii w dość krótkim czasie. Godzina spokojnej jazdy to aż 500 spalonych kalorii, co możliwe jest bez szczególnego wysiłku. Ponadto wycieczki rowerowe na świeżym powietrzu mają zbawienny wpływ na pracę mózgu i jego dotlenienie. Można podziwiać piękne widoki oraz cieszyć się z aktywności. To dobry sposób na odstresowanie się i pełny relaks. Dodatkowo organizm wytwarza endorfiny, więc z wycieczki wracamy dużo szczęśliwsi.

Poza niewątpliwie pozytywnym wpływem jazdy na rowerze na zdrowie i samopoczucie, to ta forma aktywności fizycznej pozwala również wyrzeźbić ciało i utrzymać szczupłą sylwetkę. Podczas pedałowania ćwiczą się mięśnie ud i pośladków. Z korzyści płynących z jazdy na rowerze zdają sobie sprawę polskie gwiazdy, jak na przykład piosenkarka Natalia Szroeder, która na Instagramie zamieściła piękne zdjęcie ze swojej wycieczki rowerowej. Powinniśmy brać z niej przykład!

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *