Obalamy mit- pij 2,5 litrów wody dziennie

Z pewnością kiedyś złapałeś się na tą sztuczkę picia ogromnych ilości wody. Mówi się, że przeciętny człowiek dziennie powinien wypić 8 dużych szklanej czystej wody. Istnieją również przeliczniki, które w zależności od wagi wyznaczają zalecane ilości spożywanych płynów. Przekonaj się, że to nieprawda!

Wiele źródeł podaje, że 60% naszego ciała to czysta woda. Prawda jest taka, że w ludzkim ciele nie ma ani kropli czystej wody. Składa się ono z krwi, limfy, moczu i innego rodzaju płynów, które zdecydowanie nie są wodą. Są to płyny zawierające elektrolity potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Woda usuwa tłuszcz i pomaga schudnąć? Oczywiście, że woda nie rozpuszcza tłuszczu. Co więcej woda bardzo szybko przepływa przez nasz organizm i jest wydalana. Dlatego stwierdzenie, że dzięki niej powstrzymasz wzmożony apetyt również jest mitem.

Dlaczego więc jesteśmy forsowani piciem dużych ilości wody? Chodzi tutaj o biznes sprzedaży wody, który stanowi dużą część światowej gospodarki. Zwróć uwagę na liczne reklamy różnego rodzaju napojów oraz pseudoekspertów, namawiających do bezsensownego picia wody. Hipokryzję tych zaleceń demaskują preparaty, usuwające nadmiar wody z organizmu.

Czy nadal uważasz, że picie hektolitrów wody jest pozytywną praktyką?

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *