Jesteś przygnębiony? Może się czegoś nauczysz?

Nie czerpiesz radości z rutynowego życia codziennego? Poczucie szczęścia zależy bardziej od sposobu życia, niż stanu materialnego. Czy wiedziałeś, że kluczem do jego osiągnięcia jest ciągłe ćwiczenie umysłu poprzez zdobywanie wiedzy?

Człowiek szczęśliwy to człowiek mądry

Okazuje się, że żadne dobra materialne nie sprawią ci tyle radości co sama wiedza- najlepsze i darmowe źródło szczęścia. Osoby mądre są w stanie dobrze rozporządzać zdobytą wiedzą i w ten sposób częściej osiągają upragnione szczęście. Ponadto uważa się, że sam proces zdobywania i utrwalania wiedzy również może być źródłem satysfakcji a nawet szczęścia. Dla niektórych możliwość rozwoju oraz uczenia się jest obiektem marzeń, których spełnienie mogłoby ich uszczęśliwić.

Nauka też może być źródłem szczęścia.

Może to brzmi nieco absurdalnie. Jednak kiedy porzucisz negatywne skojarzenie nauki ze szkołą i przymusem, zaczniesz czerpać z niej radość. Zastanów się, co sprawia ci przyjemność i jak połączyć to z nauką. Może lubisz oglądać filmy anglojęzyczne? Zacznij zwracać uwagę nie tylko na ich fabułę, ale również słownictwo. Być może język angielski to twój konik? Zdobywając nową wiedzę i umiejętności, zaczniesz postrzegać siebie jako bardziej wartościowego. W ten sposób zwiększysz swoje ambicje i rozchmurzysz umysł.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *